Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Genetiškai modifikuoti organizmai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 600px-Radiation warning symbol.svg.png 
Šis puslapis yra radioaktyvus!
Nepasiduokite panikai. Ramiai uždarykite naršyklę. Kreipkitės į artimiausią medicinos įstaigą.
Daugelio žmonių pageidavimu išvestas viščiukas su kirmėlių genais turi daug skanių šlaunelių.
Toksai tipiškas GMO atvejis...
Per GMO maistą modifikuoti genai persiduoda maistą valgančiam žmogui ir modifikuoja jį patį.
Sunkūs genų sutrikimai yra paveldimi ir kaupiasi nekontroliuojamai: mutageninių veiksnių paveikta motina, apvaisinta genetines mutacijas turinčio tėvo, pagimdė vaiką mutantą, kuriame matomi ir tėvo, ir motinos susirgimai, o taip pat ir sunkios naujos mutacijos

Genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) - piktų mokslininkų žaidimas su gamta, kur modifikuojami augalų, gyvūnų ir žmonių genai. Rezultate gauti organizmai pasižymi neprognozuojama genetika ir įvairiomis nenatūraliomis savybėmis, todėl gali būti nuodingi, kenksmingi biologiškai ir kenkiantys sveikatai.

Kai kurie taip genetiškai modifikuoti GMO organizmai gali pažeisti ir žmonių genus, nes žmonių organizmas nėra prisitaikęs atlaikyti gamtai nebūdingų genų, yra neatsparus jiems. Todėl daugelis mokslininkų ir medikų jau dabar reiškia susirūpinimą genetiškai modifikuotų organizmų plitimu. Reikia būti itin atsargiems, kad tokie organizmai nepakliūtų į žmonių valgomą maistą.

Itin pavojinga, kad genetikos pokyčiai persiduoda kitoms kartoms, akumuliuojasi, o kartu su naujomis mutacijomis duoda išvis neprognozuojamas pasekmes.

Labai didelis pavojus slypi tame, kad padirbtas maistas plinta vis labiau, o jame esančos medžiagos dažnai yra visiškai nekontroliuojamos, natūralaus maisto sudėtinių dalių išvis kartais nebūna. Todėl kontrolė yra būtina.

GMO poveikis žmogaus organizmui

Kai GMO pakliūna į organizmą su maistu, juos sudarančios medžiagos prasiskverbia į žarnyną, vidaus organus, kraujotaką ir visas ląsteles. Kadangi žmogaus organizmas negali atpažinti, kurios medžiagos yra iš genetiškai modifikuotų organizmų, o kurios yra iš natūralių, žmogaus organizmas negali ir apsisaugoti.

Tuo atveju, kai tose medžiagose yra ir kenksmingų dalių, žmogaus organizmas būna nuodijamas. Taip organizme kaupiasi toksinai, šlakai ir dar blogesni dalykai - tai svetimi genai. Kai tokie genai prasiskverbia į žmogaus kūno ląstelę, jie gali ją pažeisti, sukeldami nepageidautinas mutacijas.

Dar blogiau, kai pažeidžiamos lytinės ląstelės. Vaikai gimsta mutantai. Kasmet pasaulyje užregistruojami dešimtys tūkstančių atvejų, kai fiksuojami apsigimimai. Spėjama, kad visi tokie apsigimimai yra susiję su nepageidautinomis genų mutacijomis ar kitais genetiniais sutrikimais. Užsiduokime klausimu, kodėl?

Didžiosios kompanijos yra nesuinteresuotos genų technologijos kontrole. Tiktai taip jos gali pasidaryti didžiausias pajamas. Jei žmonės sužinotų, kokią gali žalą atnešti GMO, vargu ar jie nutylėtų. Ne veltui vertelgos slepia genetikos keliamus pavojus - tenai slypi milžiniški viršpelniai.


GMO istorija

Gregoras Mendelis, padedamas Šėtono, atlikinėja savo kraupius ekspermentus su žirniais.

Genetinio modifikavimo pradininku laikomas Gregoras Mendelis. Nors ir buvo augustinų vienuolis, bet pirmasis ėmė kištis į Dievo ir gamtos subalansuotą pasaulį ir pradėjo daryti baisius ekspermentus su žirniais. Išmoko pagal savo poreikius užsiauginti tiek geltonų, tiek žalių žirnių. Iki jo žirnių spalva buvo tik gamtos ir Dievo valioje.

Po tų Gregoro Mendelio bandymų paaiškėjo, kad kai kurie genai yra recesyviniai, o kai kurie kiti - dominantiniai. Tai reiškia, kad organizmas, gavęs dominantinį geną, jį perima nepriklausomai nuo kitų aplinkybių. Tuo tarpu naudingi recesyviniai genai yra išstumiami, taip sunaikinant organizmui būdingą genotipą.

Ilgainiui, apkrėtus kurią nors žirnių rūšį svetimais dominantiniais genais, būdavo sunaikinamas šių augalų genofondas. Taip Gregoras Mendelis pademonstravo, kad populiacijos genetika gali būti valdoma, taikant ne natūralios atrankos, o genų platinimo priemones.


GMO dabartis

Genetiškai modifikuota gyva varlė yra labiau pritaikyta specialiems gyvūnų ir žmonių elgesį kontroliuojantiems implantams.

Nors šiuolaikinė GMO propaganda skleidžia dezinformaciją apie GMO nekenksmingumą, dabar pikti mokslininkai genetiškai modifikuoja viską. Pagrindinė GMO gamintoja, ankščiau nuodus gaminusi, bendrovė - Monsanto, kuri labiausiai mums žinoma pasaulyje tuo, kad jos gamybos agent orange defoliantais buvo sunaikinta unikali Vietnamo augalija, o dėl didžiulio užterštumo dioksinais mirė ir susirgo vėžiu milžiniški kiekiai žmonių.

Kaip žinia, dioksinai yra patys nuodingiausi žmogui žinomi cheminiai junginiai, kokius tik yra pavykę susintetinti. Maždaug 1 gramas dioksino gali nužudyti šimtą tūkstančių žmonių, o tūkstantį kartų mažesnės dozės jau suardo chromosomas, pažeidžia ląstelių genus, sukelia apsigimimus ir vėžį.

Su dioksinais yra siejamas šiulaikinis genų modifikavimo mokslas, kur genetikai tikslingai pakeičia genus, sukeldami įvairias mutacijas. Specialūs mutagenai, kurie skirti žmonijos naikinimui, yra purškiami iš lėktuvų, kad susidarytų chemtreilai. Taip modifikuoti žmonės vėliau gali būti paveikiami specialiais implantais, o žmonių perteklius planetoje gali būti sunaikintas.

GMO produktai

Savaime suprantama, kone garsiausias GMO produktas yra sojos.